Menu

Ten drugi blog

Blog o wszystkim co ciekawe. Głównie o książkach, filmach, muzyce, grach i życiu. Czasami mniej, a czasami bardziej poważnie. Zależy kiedy i o czym.

APOKALIPSA ZOMBIE

aleksanderbeu

Sam w to nie wierzę, ale ostatnio tematyka zombi zaczyna mnie nudzić. Nie wynika to jednak z tego, że mam coś do żywych trupów, ale po prostu zdecydowana większość tytułów wpadających w moje ręce okazuje się być na beznadziejnie niskim poziomie lub po prostu nudna.

Najlepszym przykładem jest serial "The Walking Dead", którego pierwszy sezon oglądałem jak zahipnotyzowany. W drugiej odsłonie coś się jednak zmieniło: historia ciągnęła się jak przyklejona do buta guma, a jakby tego było mało, producenci postanowili zrobić przerwę w samym środku serialu. Od tego czasu telewizyjne "Żywe trupy" omijam z daleka, ale na szczęście pozostał mi dobry komiks.

Kolejny przykład z innej kategorii? Weźmy zombie gry i Project Zomboid. Jest to gra, której zakup uświadomił mi, że wciąż zdarza mi się kupować rzeczy potrzebne jak sanki mieszkańcom Afryki. Zapłaciłem, pobrałem, zainstalowałem, odpaliłem, zagrałem, wyłączyłem i usunąłem to w cholerę. Jedynym argumentem przemawiającym za obroną tej produkcji jest to, że za czasów mojej krótkiej z nią przygody była w wersji beta, ale nie wyjaśnia to podniecenia, jakie wspomniany tytuł budzi w innych graczach.

Na koniec wspomnę o The Walking Dead: Survival Instinct, czyli kolejnej zmarnowanej szansie na zrobienie dobrej gry na podstawie znanego komiksu/serialu. W przeciwieństwie do sytuacji, w której Project Zomboid podobał się światu a mi nie, z Survival Instinct początkowo było odwrotnie. Zainstalowałem, zagrałem i nawet kilka razy wróciłem do tego tytułu, ale z każdym kolejnym podejściem było to coraz bardziej mdłe i nudne.

Specjalnie nie wspominam o tym, na jakie filmy o zombie miałem ostatnio nieprzyjemność trafić, bo szkoda słów. Zresztą, niech Wam będzie - od filmu "Doghouse" należy uciekać jak najdalej.

© Ten drugi blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci