Menu

Ten drugi blog

Blog o wszystkim co ciekawe. Głównie o książkach, filmach, muzyce, grach i życiu. Czasami mniej, a czasami bardziej poważnie. Zależy kiedy i o czym.

CZYTAJ KSIĄŻKI W INTERNECIE

aleksanderbeu

Źródło: thechive.com

Po co kupować książki, skoro bez większego problemu można je znaleźć w internecie? Wbrew pozorom nie chodzi mi o to, abyście sięgnęli po publikacje udostępniane w sieci bez zgody wydawców, tylko o legalne darmowe książki.

Nie ilość, tylko jakość

Na początku trzeba się jednak przygotować na to, że chociaż legalne czytanie książek w internecie jest możliwe, to w większości będą to bezwartościowe, bezsensowne i nieprzydatne publikacje, za które i tak nikt by na trzeźwo nie zapłacił. Zamiast więc zachwycać się każdym darmowym ebookiem, jaki tylko wpadnie nam w ręce, lepiej korzystać tylko z tych publikacji, które są nam naprawdę potrzebne. Jeżeli natomiast ich nie znajdziemy, to trzeba nastawić się na niewielkie wypadki (za książkę w tradycyjnej księgarni lub wydaną w formie elektronicznej).

31.10 Halloween po polsku

Pod TYM linkiem znajdziecie darmowego ebooka zatytułowanego „31.10 Halloween po polsku”, natomiast klikając TUTAJ będziecie mogli przeczytać go online. Nie miałem jeszcze czasu zapoznać się z tym zbiorem opowiadań, ale na pierwszy rzut oka prezentuje się dobrze. Przynajmniej nie ma okładki zaprojektowanej w programie Paint.

Darmowe opowiadania sci-fi

Kilku znanych autorów sci-fi zostało poproszonych o napisanie opowiadań, które będą składały się jedynie z 6 słów. Z efektami ich pracy możecie zapoznać się pod TYM linkiem.

Wolne lektury

Omawiając książki dostępne w sieci za darmo nie można oczywiście pominąć lektur. Serwis WolneLektury.pl na pewno przypadnie do gustu wszystkim uczniom, nauczycielom oraz tym, którzy chcieliby w końcu przeczytać takie książki jak „Księga dżungli” czy „Romeo i Julia”. Dużą zaletą serwisu jest to, że oprócz możliwości przeczytania książki online, można stąd pobierać publikacje w kilku różnych formatach.

Zanim kupisz – przeczytaj fragment

Coraz więcej wydawnictw udostępnia czytelnikom fragmenty ofertowanych przez siebie książek, więc warto zapoznać się z nimi przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie. Od jakiegoś czasu taką możliwość oferuje między innymi Wydawnictwo Znak.

Jeżeli znacie jakieś inne serwisy z darmowymi książkami, możecie wspomnieć o nich w komentarzach.

Komentarze (5)

 • Gość: [ebooki] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja polecam ebook.pl - masa darmowych książek!

 • Gość: [kacpaw] *.dynamic.chello.pl

  Wolę mieć w rękach książkę matematyczną, czy informatyczną niż czytać PDF przed ekranem komputera. Co ciekawe, niektóre publikacje możesz za darmo ściągnąć ze strony autora w formie PDF po angielsku, albo kupić po polsku w wersji papierowej za kilkadziesiąt złotych.

 • Gość: [Dominiq] *.dynamic.chello.pl

  Dobra cizia na fotce, aż się chce czytać ją braillem.

 • chybajasam

  ale Hemingway'a nikt nie przebił w tych krótkich opowieściach. Jego wciąż jest najlepsza.

 • pabloluzak

  no a zdjęcie to zachęcające , ale nie do czytania...

© Ten drugi blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci